Silniki hydrauliczne

5

Silniki hydrauliczne wszystkich typów do napędu maszyn, urządzeń i pojazdów. Prezentujemy tanie silniki orbitalne o charakterystyce wspólnej dla podobnych dostępnych na rynku towarów OMZR, OMZS, OMZT, a także oferujące wyższe osiągi silniki tłoczkowe skośne M, MX, MXR, MSI oraz radialne ITM, a także silniki łopatkowe. Szybkoobrotowe silniki skośne mogą być stosowane do napędu sprężarek, wciągarek czy nawet śrub łodzi, czy napędu pojazdów i maszyn jak kruszarki, wiertnice itp. Wolnoobrotowe silniki promieniowe ITM o dużym momencie obrotowym nadają się do napędu pojazdów, oraz maszyn. Stosowane są np. we wtryskarkach. Mogą przy tym startować przy pełnym obciążeniu. Silniki orbitalne nadają się z kolei do większości zastosowań, gdzie trzeba prostych i tanich rozwiązań.

 

Silniki orbitalne BMV

Silniki orbitalne BMV są solidnymi silnikami o zwartej budowie. Charakteryzują się małymi prędkościami obrotowymi i znacznymi momentami obrotowymi. Są zamiennikami silników OMV, EPMV i MV. Konstrukcja silników BMV opiera sie na budowie orbitalnej z rolkami na obwodzie rotora z rozrządem tarczowym. Dostępne są 4 rodzaje wałów i 2 rodzaje flansz.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 5 do 510 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 200 bar.

Czytaj więcej...

Silniki hydrauliczne orbitalne BMS i OMZS

Silniki orbitalne BMS i OMZS są silnikami wysokomomentowymi o maksymalnej prędkości obrotowej od 180 do 810 obr./min. Wykorzystywane są do ciągłej pracy w ciężkich warunkach. Zarówno seria BMS jak i OMZS składa się z ośmiu modeli o zwartej budowie. Są to silniki zębate o zazębieniu wewnętrznym.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 5 do 810 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 235 bar.

Czytaj więcej...

Silniki hydrauliczne BMP

Silniki hydrauliczne orbitalne BMP są silnikami średniej wielkości o kompaktowej i lekkiej budowie. Charakteryzują się maksymalnymi prędkościami obrotowymi od 155 do 800 obr/min oraz maksymalnymi mocami od 4 do 10 kW. Prosta konstrukcja silnika sprawia, że znajduje zastosowanie w lekkich warunkach pracy. Silniki te mogą osiądać duże moce.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 5 do 800 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 140 bar.

Czytaj więcej...

Hydrauliczne silniki tłoczkowe MSI

 Silniki wielotłoczkowe MSI zostały zaprojektowane, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom pracy. Ich konstrukcja pozwala na optymalne połączenie z przekładniami mechanicznymi, w szczególności przekładniami planetarnymi. Takie połączenie umożliwia uzyskanie podobnych momentów obrotowych jak w przypadku silników wolnoobrotowych.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 50 do 6900 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 400 bar.

Czytaj więcej...

Silniki hydrauliczne tłoczkowe MXP

Tłoczkowe silniki MXP firmy Hydro Leduc są wyposażone w skośny wał, dzięki czemu mogą one osiągać duży zakres prędkości obrotowych silnika przy wysokich prędkościach maksymalnych oraz minimalnych rozmiarach. Silniki hydrauliczne MXP są przeznaczone do zastosowań mobilnych i do pracy przerywanej przy średnich obciążeniach. Wyróżnia je wysoka sprawność całkowita.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 200 do 8000 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 400 bar.

Czytaj więcej...

Silniki orbitalne MM - MMS

Silniki hydrauliczne orbitalne MM i MMS to lekkie, niewielkie silniki gerotorowe o zwartej konstrukcji produkowane przez firmę M+S Hydraulic. Są one przeznaczone do ciągłej pracy w lekkich zastosowaniach, przy przenoszeniu niewielkiej mocy oraz przy stosunkowo wysokich prędkościach obrotowych w porównaniu z innymi silnikami podobnej konstrukcji.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 20 do 1950 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 105 bar.

Czytaj więcej...

Hektos - Facebook