Pompy hydrauliczne

Pompy łopatkowe BV

Pompy hydrauliczne łopatkowe o stałej wydajności (wydatku) serii BV przeznaczone są do zastosowań przemysłowych - stacjonarnych w warunkach pracy ciągłej. Dostępne są w wersjach jednostrumieniowych oraz dwustrumieniowych (podwójnych). Oprócz wysokiej niezawodności i doskonałej sprawności objętościowej, charakteryzują się szczególnie niskimi poziomami głośności.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 600 do 2700 obr/min; maksymalne ciśnienie: do 210 bar.

Pompy hydrauliczne łopatkowe serii BV

 

Wszechstronność, moc, zwartość i niskie koszty eksploatacyjne są głównymi cechami pomp łopatkowych B&C stosowanych w hydraulice siłowej dla przemysłu. Wszystkie części podlegające zużyciu znajdują się we wkładzie pompy, który łatwo może być usunięty do kontroli lub wymiany bez odłączania pompy od obwodu, drastycznie redukując drogi przestój maszyny. Wkład zawiera rotor, łopatki i wkładki, pierścień krzywkowy i dwie pokrywy.
Podczas pracy rotor jest napędzany wałkiem z wielowypustem połączonym z układem pędnym. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej siła odśrodkowa, w połączeniu z ciśnieniem wytworzonym za łopatkami, wypychają łopatki na zewnątrz, gdzie poruszają się one po profilu krzywkowym pierścienia z ciśnieniem kontaktowym zapewniającym wystarczające uszczelnienie hydrauliczne. Dwie przeciwstawne komory pompujące utworzone przez elipsowaty profil krzywki równoważą obciążenie łożysk wałka, tym samym dając im niezwykle długą żywotność.
Wielofunkcyjność pomp serii BV umożliwia im spełnianie wymagań wielu zastosowań przemysłowych. Oprócz wysokiej niezawodności i Schemat pompy BVdoskonałej sprawności objętościowej w każdych warunkach, charakteryzują się szczególnie niskimi poziomami głośności. Stało się to możliwe dzięki specjalnemu profilowi krzywki i wykorzystaniu 12 łopatek rotora, które redukują amplitudę pulsacji ciśnienia wlotowego, tym samym redukując powstające wibracje (zob. rysunek).

Seria BV jest dostępna w czterech wersjach pomp jednostrumieniowych (8 do 230 l/min przy 1200 rpm) i sześciu wersjach pomp dwustrumieniowych (55 do 370 l/min przy 1200 rpm), z maksymalnymi mocami ponad 220 kW.
Pompy serii BV mają małe rozmiary i są przystosowane do połączeń mechanicznych wg norm ISO oraz hydraulicznych wg norm SAE. To gwarantuje ich wymienialność z innymi podobnymi pompami oraz czyni łatwymi w instalacji. Kolejną ważną cechą jest ich wymienność z pompami Vickers ® serii V. Zarówno wkłady pomp,jak i same pompy mogą służyć jako zamienniki tych pomp w istniejących układach. Ciecz robocza to standardowy olej hydrauliczny na bazie mineralnej o klasach ISO 32, 46 lub 68. Dokładność filtracji to 25 mikronów lub dla olejów syntetycznych 10 mikronów. Możliwe użycie cieczy na bazie estrów, glikolu czy emulsji wodno-olejowych.

 

Cechy:

  • Objętości robocze pomp pojedynczych: od 7,2 do 193,4 cm3/obr;
  • Objętości robocze pomp dwustrumieniowych: od 47,3 do 315 cm3/obr;
  • Prędkości obrotowe: od 600 do 2700 obr./min;
  • Ciśnienia maksymalne: od 140 do 210 bar.

 

Zalety:

  • Wszechstronne zastosowania;
  • Solidne wykonanie;
  • Wysoka i długotrwała sprawność objętościowa;
  • Niski poziom hałasu.

 

Zastosowania
Pompy łopatkowe BQ stosowane są w przedwórstwie tworzyw sztucznych (np. we wtryskarkach), w tartakach i w zasilaczach hydraulicznych oraz w zasilaczach z trudnopalnymi cieczami roboczymi.

 

 

zamów on-linePobierz katalog

 

Hektos - Facebook