Pompy hydrauliczne

Pompy łopatkowe HQ

Pompy tłoczkowe o stałej wydajności HQ są hydraulicznie zrównoważonymi jednostkami, których wydatek jest określany typem wkładu i prędkością obrotową napędu. Pompy HQ są przeznaczone głównie do zastosowań moblinych w pojazdach ciężarowych. Pompy z tej serii są dostępne w wersji jednostrumieniowej i dwustrumieniowej. Cechą charakterystyczną tych jednostek jest wyjatkowo niski poziom hałasu w porównaniu do pomp zębatych - do 68 dB(A) przy 1000 obr/min.

 

Zakres prędkości obrotowych: od 600 do 2700 obr/min; maksymalne ciśnienie: do 210 bar.

 

Pompy hydrauliczne serii HQ dostępne są w dwóch wersjach jednostrumieniowych (39 - 88 l/min przy 1000 obr/min) i dwóch wersjach dwustrumieniowych (46 - 134 l/min przy 1000 obr/min) z maksymalnymi mocami przeszło 103 kW. Te wyjątkowo małe pompy dostępne są z przyłączami montażowymi wg norm ISO lub UNI oraz przyłączami hydraulicznymi wg norm SAE. Różnorodność podłączeń wraz z wieloma możliwościami ustawienia przyłączy ssawnych i tłocznych sprawiają, że pompy hydrauliczne HQ są łatwe w instalacji i są zamienne z innymi typami pomp. Warto zwrócić uwagę na niezwykle niski poziom hałasu (63 dB(A) przy 1000 obr/min oraz 68 dB(A) przy 2000 obr/min), który dystansuje inne pompy, a szczególnie te o konstrukcji zębatej. Dodatkowo pompy HQ gwarantują ciągłą wysoką sprawność objętościową w całym czasie eksploatacji. W związku z tym nie jest potrzebne zwiększanie obrotów silnika by pokryć niedobory wydajności. Powoduje to także zmniejszenie zużycia paliwa i zanieczyszczenia powietrza w dłuższym czasie u użytkowania.

Pompa hydrauliczna to najważniejszy element układu hydrauliki siłowej. Przypominamy, że żywotność pompy i jej osiągi zależą bezpośrednio od jej warunków pracy, na które mają wpływ inne elementy układu: przystawka odbioru mocy - jej prędkość obrotowa, przełożenie i dopuszczalny moment obrotowy; objętość i pozycja zbiornika; typ i czystość cieczy roboczej; rodzaj zastosowań, cykl pracy itp. W przypadku pytań o przygotowanie właściwego układu do dobrej pracy pompy, prosimy o kontakt.

 

Cechy:

  • Objętości robocze pomp pojedynczych: od 40,1 do 91,2 cm3/obr;
  • Objętości robocze pomp dwustrumieniowych: od 47,3 do 315 cm3/obr;
  • Prędkości obrotowe: od 600 do 2700 obr./min;
  • Ciśnienia maksymalne: od 140 do 210 bar.

 

Zalety:

  • Wszechstronne zastosowania;
  • Niewielkie wymiary;
  • Wysoka i długotrwała sprawność objętościowa;
  • Niski poziom hałasu.

 

Zastosowania
Pompy hydrauliczne HQ zostały zaprojektowane w szczególności do pojazdów użytkowych, takich jak śmieciarki. Dzięki konstrukcji pompy, w której wszystkie części podlegająceh zużyciu zawarte są we wkładzie, przestoje mogą być znaczenie skrócone. Wkład może być sprawdzony i wymieniony bez odłączenia pompy od układu.

  

 

zamów on-linePobierz katalog

 

 

 

Hektos - Facebook