Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne wszystkich typów znajdujące się w ofercie Hektos. Według przeróżnych podziałów dostępne są pompy do układow otwartych, półotwartych i zamkniętych, pompy o stałej i zmiennej wydajności. Ze względu na konstrukcję oferujemy pompy hydrauliczne tłoczkowe o budowie osiowej i promieniowej, pompy hydrauliczne łopatkowe, pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym i zewnętrznym oraz pompy śrubowe. W ofercie pompy dla pojazdów, maszyn roboczych oraz pompy przemysłowe. Proponujemy odpowiedniki produktów wielu firm, modele wzajemnie wymienne oraz unikalne rozwiązania dostępne na zamówienie.

 

Pompy zębate RJ

Pompy zębate RJ to jednostki o zazębieniu zewnętrznym wykonane z żeliwa. Solidna konstrukcja tych pomp oraz wysoka jakość komponentów wykorzystana przy ich produkcji pozwala na pracę przy maksymalnym ciśnieniu ciągłym 250-280 bar. Pompy te wykorzystywane są do układów otwartych, a w szczególności znajdują zastosowanie w maszynach budowlanych (np. w ładowarkach, koparkach).

 

Maksymalne ciśnienie ciągłe do 280 bar, objętości robocze od 23 do 36 cm3/obr.

Czytaj więcej...

Pompy zębate BG20

Pompa hydrauliczna zębata BG20

Pompy hydrauliczne zębate BG20 o zazębieniu zewnętrznym to pompy drugiej grupy wykonane ze stopów alumunium. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań w zakresie średnich ciśnień. Przemyślana konstrukcja, dobre materiały, staranne wykonanie i kontrola jakości decydują o lepszych parametrach pracy i uniwersalności zastosowań. Wykorzystywane są w układach hydraulicznych obiegu otwartego.

 

Maksymalne ciśnienie ciągłe do 290 bar, objętości robocze od 4 do 26 cm3/obr.

Czytaj więcej...

Pompy hydrauliczne XPi

pompa XPi

Pompy hydrauliczne tłoczkowe XPi wykonane są w technologii wychylnego wirnika i są następcą znanych serii XP oraz X firmy Hydro Leduc. Są to pierwsze na rynku pompy skośne, w których nie trzeba dostosowywać pompy do wybranego kierunku obrotów napędu. Dzięki nowatorskiej konstrukcji pompa zrobi to sama. Wystarczy jedynie podłączyć linie ssania i tłoczenia w odpowiednie miejsca.

 

Prędkość obrotowa: do 3150 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 380 bar.

Czytaj więcej...

Pompy o zmiennej wydajności TXV

Pompy hydrauliczne o zmiennej wydajności serii TXV to konstrukcja osiowo-tłokowa z wychylną tarczą oporową. Skok tłoka, a tym samym wydatek pompy określony jest przez kąt pod jakim znajduje się skośna tarcza w stosunku do swej osi. TXV wyposażone w regulator z czujnikiem obciążenia (LS) stosowane są tam, gdzie oprócz wysokich parametrów liczy się oszczędność eksploatacji.

 

Maksymalne ciśnienie ciągłe do 400 bar, objętości robocze od 25* do 150 cm3/obr.

 

Czytaj więcej...

Pompy tłoczkowe PA i PAC

Pompy hydrauliczne tłoczkowe PA wykorzystywane są w hydraulice siłowej dla pojazdów. Są to pompy osiowo-tłoczkowe.  Dowolny kierunek obrotów, względna niewrażliwość na zanieczyszczenia, doskonałe łożyskowanie i podwójne uszczelnienia sprawiają, że są to jedne z najtrwalszych pomp na rynku. Pompy tłoczkowe serii PAC to kompaktowa wersja pomp z serii PA, która znajduje swoje zastosowanie w zabudowach pojazdów ciężarowych.

 

Prędkość obrotowa: do 2500 obr/min; maksymalne ciśnienie: do 500 bar.

Czytaj więcej...

Pompy tłoczkowe o stałej wydajności serii W

Pompy hydrauliczne tłoczkowe o stałej wydajności serii W są przenaczone do zastosowań przemysłowych. Przy wysokich osiągach i solidnej konstrukcji mogą być stosowane w najbardziej wymagających instalacjach przemysłowych. Pompy te charakteryzują się lżejsza budową o mniejszych wymiarach niż wszystkie porównywalne pompy tłoczkowe ze skośną tarczą, co sprawia, że można je montować w ograniczonej przestrzeni.

 

Prędkości obrotowe: do 3150 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 400 bar.

Czytaj więcej...

Hektos - Facebook