Flo-Check® USB - analizator układów hydraulicznych

Analizator układów hydraulicznych Flo-Check® USB wykorzystuje zestaw czujników do rejestrowania parametrów pracy układu hydraulicznego, a następnie przekazuje je do laptopa lub komputera użytkownika, gdzie zebrane parametry pracy (dwukierunkowy przepływ, ciśnienie, temperatura, moc) mogą być monitorowane w czasie rzeczywistym i zapisywane do dalszych analiz. Flo-Check® USB jest idealnym narzędziem do ustawiania, diagnozowania awarii i kontrolowania układów hydraulicznych mobilnych i przemysłowych.

 

Zakres pomiaru przepływu: od 15 do 757 l/min; maksymalne ciśnienie: 414 bar.

artykul-flotech-flocheckusb1

 

Flo-Check® USB składa się z korpusu z anodowanego aluminium, w którym znajduje się turbina przepływomierza, zestaw czujników zbierających dane o częstotliwości z turbiny, ciśnieniu i temperaturze oraz wygodny zawór obciążający wraz z płytką zabezpieczającą. Zestaw czujników wraz z przetwornikiem znajduje się pod solidną metalową pokrywą w której znajduje się gniazdo USB służące do zasilania i komunikacji z komputerem. Całość wyposażona jest w uchwyt. Analizator umieszczony jest w walizce, a na wyposażeniu jest kabel USB do komputera, płyta z oprogramowaniem oraz zapasowe płytki bezpieczeństwa.

Flo-Check® USB współpracuje z oprogramowaniem w systemie Windows®, które jest dołączone do zestawu. Intuicyjny program pozwala wybrać jednostki prezentacji danych oraz umożliwia śledzenie zachowania się mierzonego układu na wykresie generowanym w czasie rzeczywistym. Prezentowane dane są oczywiście zapisywane i możliwe do przyszłej obróbki np. w arkuszu kalkulacyjnym. Analizator zasilany jest przez port USB, dlatego jest idealny do pracy wyjazdowej serwisantów.
Oprogramowanie zapisuje dane co sekundę w pliku o wartościach oddzielanych przecinkiem (.csv), co umożliwia prosty eksport do arkuszy kalkulacyjnych. Pomimo tego sposobu zbierania danych, wszystkie piki ciśnienia zapisywane są poprzez zachowanie chwilowego maksymalnego ciśnienia z każdego przedziału sekundowego. Dlatego choć nie jest znany dokładny kształt anomalii, to jednak zapisana jest jej wartość oraz czas wystąpienia.

 

Cechy:

  • Zakres mierzonego przepływu: od 15 do 757 l/min;
  • Maksymalne ciśnienie: do 414 bar;
  • Zakres temperatur: od -40 do +150°C;
  • Dokładność odczytu przy lepkości 32 cSt: ±1%;
  • Powtarzalność: ±0,2%;
  • Przyłącza: G1" lub G1 1/2".

 

Zalety:

  • Łatwość użytkowania - plug and play;
  • Ustawianie alarmów;
  • Wychwytywanie pików ciśnienia (0,2 ms);
  • Eksport danych do arkusza kalkulacyjnego.

 

Wersje i akcesoria
Flo-Check® USB występuje w odmianach BSP i SAE. Opcjonalnie można zamówić certyfikaty kalibracji pięcio- lub dziesięciopunktowe oraz dodatkowe płytki bezpieczeństwa. Te analizatory są dostarczane wraz z programem do odczytu wyniku i ich eksportem do arkusza kalkulacyjnego.

 

Dane analizatorów hydraulicznych Flo-Check® USB
F7162 F7163
Zakres pomiaru przepływu

l/min

15-321

26-757

Max. ciśnienie

bar

414

414

Zakres temperatury °C -40 do +150 -40 do +150
Rozmiar przyłączy BSPP G1" G1-1/2"

Dokładność pomiaru przepływu

Dokładność pomiaru ciśnienia

Dokładność pomiaru temperatury (z kalibracją)

±%

1

0,5

1,6

1

0,5

1,6

Powtarzalność pomiaru przepływu

Powtarzalność pomiaru temperatury

±%

0,2

0,1

0,2

0,1
Masa kg

12

12

.

zamów on-linePobierz katalog

Hektos - Facebook