Hektos - oferta hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa

Oferta towarów i produktów firmy Hektos z zakresu hydrauliki siłowej.

Pompy zębate RJ

Pompy zębate RJ to jednostki o zazębieniu zewnętrznym wykonane z żeliwa. Solidna konstrukcja tych pomp oraz wysoka jakość komponentów wykorzystana przy ich produkcji pozwala na pracę przy maksymalnym ciśnieniu ciągłym 250-280 bar. Pompy te wykorzystywane są do układów otwartych, a w szczególności znajdują zastosowanie w maszynach budowlanych (np. w ładowarkach, koparkach).

 

Maksymalne ciśnienie ciągłe do 280 bar, objętości robocze od 23 do 36 cm3/obr.

Czytaj więcej...

Pompy zębate BG20

Pompa hydrauliczna zębata BG20

Pompy hydrauliczne zębate BG20 o zazębieniu zewnętrznym to pompy drugiej grupy wykonane ze stopów alumunium. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań w zakresie średnich ciśnień. Przemyślana konstrukcja, dobre materiały, staranne wykonanie i kontrola jakości decydują o lepszych parametrach pracy i uniwersalności zastosowań. Wykorzystywane są w układach hydraulicznych obiegu otwartego.

 

Maksymalne ciśnienie ciągłe do 290 bar, objętości robocze od 4 do 26 cm3/obr.

Czytaj więcej...

Pompy hydrauliczne XPi

pompa XPi

Pompy hydrauliczne tłoczkowe XPi wykonane są w technologii wychylnego wirnika i są następcą znanych serii XP oraz X firmy Hydro Leduc. Są to pierwsze na rynku pompy skośne, w których nie trzeba dostosowywać pompy do wybranego kierunku obrotów napędu. Dzięki nowatorskiej konstrukcji pompa zrobi to sama. Wystarczy jedynie podłączyć linie ssania i tłoczenia w odpowiednie miejsca.

 

Prędkość obrotowa: do 3150 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 380 bar.

Czytaj więcej...

Pompy o zmiennej wydajności TXV

Pompy hydrauliczne o zmiennej wydajności serii TXV to konstrukcja osiowo-tłokowa z wychylną tarczą oporową. Skok tłoka, a tym samym wydatek pompy określony jest przez kąt pod jakim znajduje się skośna tarcza w stosunku do swej osi. TXV wyposażone w regulator z czujnikiem obciążenia (LS) stosowane są tam, gdzie oprócz wysokich parametrów liczy się oszczędność eksploatacji.

 

Maksymalne ciśnienie ciągłe do 400 bar, objętości robocze od 25* do 150 cm3/obr.

 

Czytaj więcej...

Pompy tłoczkowe PA i PAC

Pompy hydrauliczne tłoczkowe PA wykorzystywane są w hydraulice siłowej dla pojazdów. Są to pompy osiowo-tłoczkowe.  Dowolny kierunek obrotów, względna niewrażliwość na zanieczyszczenia, doskonałe łożyskowanie i podwójne uszczelnienia sprawiają, że są to jedne z najtrwalszych pomp na rynku. Pompy tłoczkowe serii PAC to kompaktowa wersja pomp z serii PA, która znajduje swoje zastosowanie w zabudowach pojazdów ciężarowych.

 

Prędkość obrotowa: do 2500 obr/min; maksymalne ciśnienie: do 500 bar.

Czytaj więcej...

Pompy tłoczkowe o stałej wydajności serii W

Pompy hydrauliczne tłoczkowe o stałej wydajności serii W są przenaczone do zastosowań przemysłowych. Przy wysokich osiągach i solidnej konstrukcji mogą być stosowane w najbardziej wymagających instalacjach przemysłowych. Pompy te charakteryzują się lżejsza budową o mniejszych wymiarach niż wszystkie porównywalne pompy tłoczkowe ze skośną tarczą, co sprawia, że można je montować w ograniczonej przestrzeni.

 

Prędkości obrotowe: do 3150 obr/min; maksymalne ciśnienie ciągłe: do 400 bar.

Czytaj więcej...

Podkategorie

 • Pompy hydrauliczne

  Pompy hydrauliczne wszystkich typów znajdujące się w ofercie Hektos. Według przeróżnych podziałów dostępne są pompy do układow otwartych, półotwartych i zamkniętych, pompy o stałej i zmiennej wydajności. Ze względu na konstrukcję oferujemy pompy hydrauliczne tłoczkowe o budowie osiowej i promieniowej, pompy hydrauliczne łopatkowe, pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym i zewnętrznym oraz pompy śrubowe. W ofercie pompy dla pojazdów, maszyn roboczych oraz pompy przemysłowe. Proponujemy odpowiedniki produktów wielu firm, modele wzajemnie wymienne oraz unikalne rozwiązania dostępne na zamówienie.

   

  Liczba artykułów:
  15
 • Silniki hydrauliczne
  5

  Silniki hydrauliczne wszystkich typów do napędu maszyn, urządzeń i pojazdów. Prezentujemy tanie silniki orbitalne o charakterystyce wspólnej dla podobnych dostępnych na rynku towarów OMZR, OMZS, OMZT, a także oferujące wyższe osiągi silniki tłoczkowe skośne M, MX, MXR, MSI oraz radialne ITM, a także silniki łopatkowe. Szybkoobrotowe silniki skośne mogą być stosowane do napędu sprężarek, wciągarek czy nawet śrub łodzi, czy napędu pojazdów i maszyn jak kruszarki, wiertnice itp. Wolnoobrotowe silniki promieniowe ITM o dużym momencie obrotowym nadają się do napędu pojazdów, oraz maszyn. Stosowane są np. we wtryskarkach. Mogą przy tym startować przy pełnym obciążeniu. Silniki orbitalne nadają się z kolei do większości zastosowań, gdzie trzeba prostych i tanich rozwiązań.

   

  Liczba artykułów:
  15
 • Akumulatory hydrauliczne

  Hydroakumulatory czyli akumulatory hydrauliczne, zwane także akumulatorami hydropneumatycznymi, są to szczelne zbiorniki ciśnieniowe z pęcherzem lub membraną oddzielającą gaz od cieczy. Wykorzystują one ściśliwość gazu do magazynowania energii i oddawania jej w momentach zwiększonego zapotrzebowania.

   

  Liczba artykułów:
  5
 • Zawory i rozdzielacze hydrauliczne

  Zawory i rozdzielacze hydrauliczne wszystkich typów oraz kompletne układy sterowania stosowane w hydraulice siłowej. Prezentujemy rozdzielacze suwakowe ze sterowaniem ręcznym, hydraulicznym, pneumatycznym i elektrycznym, rozdzielacze zaworowe, a także zawory proporcjonalne wraz z wzmacniaczami sterującymi i blokami zaworowymi. W ofercie zawory sterujące ciśnieniem oraz zawory sterujace przepływem, zamki hydrauliczne, zawory przelewowe, zawory bezpieczeństwa i zawory zwrotne. Z uwagi na złożoność zastosowań i opcji, nie wszystkie towary są zaprezentowane poniżej.

   

  Liczba artykułów:
  14
  • Hydraulika nabojowa

   Szeroki asortyment zaworów w wykonaniu nabojowym pozwala na zabudowę w układach hydraulicznych o przepływie do 760 l/min i ciśnieniu roboczym do 350 bar.

    

   Liczba artykułów:
   8
  • Rozdzielacze sekcyjne

   Rozdzielacze suwakowe sekcyjne - zarówno te o prostej konstrukcji stosowane szeroko w hydraulice mobilnej, maszynach rolniczych, jak i bardziej skomplikowane, proporcjonalne.

    

   Liczba artykułów:
   4
  • Rozdzielacze płytowe

   Rozdzielacze suwakowe o wielkościach NG6 i NG10 przystosowane do montażu płytowego, sterowane elektrycznie charakteryzują się dużym wyborem typów suwaków, dzięki czemu mogą być realizowane różne funkcje sterowania odbiornikami.

   Liczba artykułów:
   2
 • Mikrohydraulika
  5 Zaawansowane technicznie elementy mikrohydrauliczne, których charakterystyczną cechą są niewielkie objętości robocze (do 1cm3) i przepływy. Zakres oferowanych elementów - pompy, silniki, zawory, zbiorniki i akcesoria pozwalają na dobór kompletnych rozwiązań. Doświadczenie i know-how naszych partnerów pozwala na produkcję zestawów do zastosowań okreslonych przez klienta. Zwykle mikrohydraulikę stosuje się w górnictwie i przy poszukiwaniu złóż minerałów, przemyśle obronnym, lotnictwie, przemyśle stoczniowym, oceanografii itp.
  Liczba artykułów:
  1
 • Akcesoria i części hydrauliczne
  5 Akcesoria i części zamienne do układów hydraulicznych. Mieszczą się tu chłodnice, zbiorniki, technika pomiarowa i oprzyrządowanie, elementy złączne, wkłady do pomp łopatkowych, wały, uszczelnienia oraz filtry.
  Liczba artykułów:
  2
 • Chłodnice oleju

  Olejowo-powietrzne i olejowo-wodne wymienniki ciepła stosowane w hydraulice siłowej.

  Liczba artykułów:
  1
 • Pomiary

  Elementy, układy pomiarowe oraz przyrządy pomiarowe stosowane w hydraulice siłowej. Pomiary ciśnienia, przepływu, temperatury, czystości oleju, itd. Testery, i urządzenia diagnostyczne do wykorzystania w układach hydraulicznych.

   

  Liczba artykułów:
  6

Hektos - Facebook